Програми для Android збирають інформацію про користувачів

014 Експерти з Франції провели цікаве дослідження, що довело можливість використання привілеїв Android програм для отримання доступу до різної конфіденційної інформації користувача. Були обрані десять добровольців, кожен з яких користувався Android смартфоном випадкової марки. Оскільки мова йде про укритті можливості цієї операційної системи, то виробники заліза не мали вирішального значення.

Дослідження показали, що Android пристрої здатні використовувати отримані ними права для збору інформації про конкретного юзера, власника пристрою. Період тестування проходив з липня по жовтень 2014, в результаті чого була отримана статистична інформація по 121 додаткам. Для фіксації і обробки результату використовувалася програма Mobilitics, розроблена для цих цілей в надрах French National Institute for Informatics Research (INRIA) і National Commission on Computing and Liberty (CNIL).

У статистику містився факт звернення сторонньої програми до даних користувача. Це і поточне місце розташування смартфона по GPS-навігації, і історія обміну текстовими повідомленнями, і інформація про фотографії в пам'яті пристрою. Відзначалося і пересилання зібраних даних на віддалені сервери, можливо створені розробниками ПЗ. У підсумку виявилося, що з 121 досліджуваних додаткків 2/3 формували запит про інформацію власника пристрою. Йшлося про визначення номера, про встановлення координат власника. Деякі програми робили такі запити регулярно.

Наприклад, офіційний клієнт для Facebook, активність якого була відзначена більше 150 тисяч разів, постійно збирає такі відомості! А Google Play Store виробляло фіксацію даних кожну хвилину, кілька разів поспіль. Були й програми, які формували запити постійно і безперервно. Французькі експерти відзначають, що для отримання такої конфіденційної інформації додаткам не потрібно особливих дозволів. Функція збору статистики мається на самому ядрі Android, тому розглядати мобільні телефони як пристрій для зберігання важливої ​​інформації не слід. Зібрані дані можуть використовуватися для рекламних компаній, і, найчастіше, не несуть ніякої шкоди користувачеві, за винятком ймовірних спам-листів і повідомлень з рекламою.

Комментариев: 2 на “Програми для Android збирають інформацію про користувачів

  1. нічого дивного в цьому не бачу, будь мобільна OS має подібні модулі для збору інформації … і iOS, і Android, і Windows Phone / Mobile, і навіть старенька Symbian!

    1. Так, але зазвичай про це ніхто не говорить. Старі операційки не стануть досліджувати на шпигунські модулі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.