Атака на Sony проводилася за допомогою ПО Wiper

016 Додаток Wiper відом вже досить давно, він застосовувался для різноманітних хакерських атак на різних ресурсах Мережі. Компанія Cisco Talos справила детальне вивчення зразків Wiper, що використовувалися для знищення інформації користувача. У розпорядженні фахівців виявилися програмні версії Wiper 90-х років. Аналогічний софт використовувався DarkSeoul при атаці на південнокорейські сервери в 2013 році.

Wiper не є самостійним продуктом, а виріс з ПО Shamoon. Ця шкідлива програма використовувалася і раніше, в 2012 році. Тоді об'єктом атаки стали сервери компанії Saudi Aramco. Свою лепту у вивчення цієї ситуації внесли і співробітники Лабораторії Касперського. Як повідомляють фахівці, саме Wiper могла використовуватися для атак на компанію Sony Pictures Entertainment. Якщо факт підтвердиться, то всі три перерахованих вище інциденту можуть бути безпосередньо пов'язаними між собою.

Причиною атаки на Sony послужив анонс фільму «Інтерв'ю», в якому розповідається про вбивство північнокорейського лідера. Сам факт зйомки такої картини викликав бурю протесту в азіатських країнах. Після хакерських атак компанія Sony прийняла рішення не запускати фільм у прокат, проте тиск з боку уряду США і Барака Обами змінили їхнє рішення. У підсумку прем'єра відбулася восени 2014 року. Офіційна реакція Пхеньяна була різко негативною, тому не виключена подальша хакерська активність на серверах Sony.

Комментариев: 2 на “Атака на Sony проводилася за допомогою ПО Wiper

  1. Читав недавно статтю про wiper, що ця програма володіє величезними можливостями, якщо потрапляє в грамотні руки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.