ООН: У список прав людини входить анонімність в Інтернеті

d1228951f3416eb0f17ac5d981a34295 Опубліковано нову доповідь Управління Верховного комісара ООН, який торкається питань прав людини. Автором документа є Девід Кей. Він вказує, що в права людини входить свобода спілкування. Включаючи анонімність в Інтернеті, використання засобів для шифрування даних. Саме конфіденційність і безпеку дозволяють людям висловлювати в Мережі свою свободу, не побоюючись за власне життя.

Доповідь була приурочена до постійних суперечок між урядовими організаціями та IT-компаніями. Наприклад, Apple і Microsoft вже заявили про те, що кошти для шифрування інформації з'являться в майбутніх версіях операційних систем цих корпорацій. Представники АНБ і ФБР вже виступили проти цього наміру. Як вважають співробітники спецслужб, використання шифрування дозволяє зловмисникам відчувати себе абсолютно безкарними. Також до списку сервісів, які хочуть заборонити, відноситься анонімна мережу Tor і всі інші анонімайзери.

На території Росії офіційно анонімайзери поки не потрапляють під заборону, але уряд планує розширити повноваження Роскомнадзора. Представники Держдуми хочуть ввести досудове блокування сайтів з анонімайзерами. Не уточнюється перелік таких сайтів, але в список можуть потрапити абсолютно будь-які ресурси, що надають користувачам можливість здійснювати серфінг потай від провайдера.

Як вважає Девід Кей, якщо дати АНБ і ФБР занадто широкі повноваження, цим цілком можуть скористатися зловмисники, а також зацікавлені в сфабрикованих справах чиновники. Якщо потрібно застосовувати шпигунські методи, спецслужби повинні будуть довести, що іншого вибору у них немає. Будь-який моніторинг дій людини повинен мати обмеження, не влізаючи в його особисте життя , це крайній захід. Застосовувати їй до всіх користувачів Інтернету неприпустимо , вказується в доповіді.

Комментариев: 2 на “ООН: У список прав людини входить анонімність в Інтернеті

    1. ну тут двояка ситуація, різні випадки бувають … я вважаю що деякі повноваження мають бути у спецслужб

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.