У США планується заборонити використання ботнетів

dd458c288936e221860662c6d3efa44e

Ідею змінити чинне законодавство подала адміністрація Барака Обами. Суть зводиться до накладання судової заборони на використання ботнетів в тому випадку, якщо хакерській атаці піддалася велика кількість комп'ютерів відразу. Ці заходи повинні істотно погіршити ситуацію для зловмисників, які використовують масивні комп'ютерні мережі для проведення атак. І в першу чергу - DDoS, що вимагають великих обчислювальних ресурсів.

У підсумку Міністерство юстиції отримає ряд додаткових повноважень, що вже призвело до критики з боку громадянських прав і свобод. Якщо говорити про діючий на даний момент закон в американському законодавстві, основна його проблема - обмежений перелік злочинів, за які може вводитися відповідальність. Найчастіше це незаконне прослуховування телефонних розмов громадян, а також фінансові махінації через Інтернет. Ботнети в цей перелік не входять, але саме вони найчастіше і використовуються зловмисниками для протизаконних дій.

Також ботнети часто застосовуються для крадіжки корпоративної пошти, з подальшим фішингом. У підсумку відбуваються зломи внутрішніх ресурсів організацій, у тому числі і банків. Тільки в 2014 році подібного піддалися більше 70% всіх організацій в США і Європі, що призвело до значних збитків. В якості прикладів організатори поправки призводять призупинення діяльності відомих ботнетів Coreflood і GameOver Zeus, які раніше ставали інструментом для проведення масових хакерських атак.

Можна сказати про те, що на 90% поправка буде прийнята, оскільки в ній зацікавлені практично всі сторони. Виявлення ботнету буде відбувається не тільки за IP-адресами, але і за допомогою аналізу кількості пересланих запитів. Такі мережі мають серйозні обчислення, а найбільші з них цілком можуть відповідати потужним суперкомп'ютерів NASA. Раніше хакери відчували свою безкарність, тому саме DDoS-атаки застосовувалися ними регулярно. Кожен місяць надходить інформація про десятки таких випадків.

Комментариев: 3 на “У США планується заборонити використання ботнетів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.