Едвард Сноуден: Барак Обама міг би припинити шпигунство

c400a00cb1a694481e7c9737f7a505d6 Документальний фільм «Citizenfour», в якому розкривається чимало конфіденційної інформації про діяльність уряду США, отримав номінацію на престижну премію «Оскар». У зв'язку з цим інтерв'ю дав відомий інформатор і колишній співробітник ЦРУ - Едвард Сноуден. Також у бесіді взяли участь Лара Пойтрас, творець фільму, і журналіст Гленн Грінвальд.

За словами Сноудена, президент США Барак Обама особисто здійснює контроль над стеженням за американськими громадянами. Для цього не потрібно отримувати спеціальне рішення суду, або Конгресу. Все знаходиться в руках кількох людей, включаючи і першої особи держави.

Лара Пойтрас в 2013 році почала отримувати анонімні електронні послання, в яких йшлося про те, що у невідомого відправника є докази участі АНБ і ЦРУ в незаконному стеженні за громадянами США. Аналогічні дії американські спецслужби проводять по всій земній кулі, активно співпрацюючи з аналогічними відомствами в інших державах світу. Потім Пойтрас вирушила в Гонконг, де і зустрілася з Едвардом Сноуденом. Це була лише перша з багатьох зустрічей, на яких відбувалися бесіди про діяльність ЦРУ.

В інтерв'ю відбувалося обговорення політики Барака Обами. Як зазначає колишній співробітник ЦРУ, президент настільки могутньої країни володіє всім необхідним для того, щоб закрити в'язницю в Гуантанамо, а також зупинити стеження за громадянами своєї країни. Для цього достатньо єдиного і прямого указу відомствам. А оскільки Обама досі нічого подібного не зробив, це красномовно говорить про те, як сильно важлива для уряду конфіденційність інформації та свобода слова її громадян.

Едвард Сноуден особисто переконався, наскільки небезпечною виявляється навіть проста відправка текстового повідомлення. Що стосується інтернет-провайдерів і операторів стільникового зв'язку, то у них не залишається іншого вибору, окрім як виконувати збір, аналіз  і передачу даних урядовим структурам. Використовуються для цього спеціальні мережі, до яких не мають доступу прості громадяни. При цьому, мова не йде ні про яку постанову суду. Сам Сноуден не проти те, щоб стеження велося  по-справжньому за кримінальними елементами і сумнівними особистостями, але переважна більшість жителів США до таких не мають ні найменшого відношення.

Як вважає Сноуден, для зміни поточної ситуації необхідно, щоб з різкою критикою на адресу уряду виступили провідні корпорації і компанії, пов'язані з передачею і розповсюдженням інформації в Інтернеті. Це і Facebook, і Apple, і Google. Лише тоді, під сильним тиском, Барак Обама зміг би змінити свою політику. «Люди повинні мати реальну можливість вільного спілкування, а не очікувати постійного стеження», - зазначає колишній агент.

Нагадаємо, що скандальний проект «Призма», розсекречений співробітником ЦРУ, підняв величезну галас в пресі, ставши надбанням світової громадськості. Відповідь довелося тримати навіть першим особам американської держави. Також ЦРУ оголосило Едварда Сноудена в міжнародний розшук. За опубліковану їм інформацію можлива вища міра покарання - смертна кара.

Комментариев: 2 на “Едвард Сноуден: Барак Обама міг би припинити шпигунство

  1. Думаю такі спецслужби в усіх країнах світу є, не тільки в США. Нема чому тут дивуватися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.