Xsser mRAT — троян, що заражає iOS

013 Співробітники дослідницького центру Akamai Technologies опублікували на своєму офіційному сайті звіт, що стосується діяльності нового мобільного трояна Xsser mRAT. Його активність була помічена на платформі iOS. Також інфікування вироблялося над Android пристроями, але загальної статистики з цього питання поки немає. Як вважає команда Akamai Prolexic, зараження і впровадження троянського коня відбувається за допомогою фішингових ресурсів, в яких використовується принцип «людина посередині».

До створення могла бути причетна кіберзлочинне угруповання, метою якого є масове розкрадання інформації користувача для використання в особистих цілях. Велика ймовірність використання Xsser mRAT і як ПО, компрометуючого продукцію деяких виробників мобільних пристроїв. Сюди відноситься і виконання коду, який потрібний розробникам трояна. Віддалений запуск різних додатків міг призводити до різних ситуацій.

Вперше активність цього трояна була зафіксована в жовтні 2014 року, на території Азії. Відбувалося зараження веб-сторінок, атакували і ресурси виробників ПЗ. Для таких атак застосовувалися сайти фішингових компаній, спеціально створені зловмисниками. Фахівці Akamai підкреслюють, що C & amp; C сервер був відключений, тому дійсно масових атак у трояна не вийшло, і можливо вже не вийде. Зате сталася модифікація даного вірусу, відтепер він здатний проникати в пристрої на базі iOS, в яких раніше був зроблений jailbreak.

Одним з джерел поширення є репозиторій Cydia, де троян ховається під цілком легітимне і безпечний додаток. Величезна загроза для конфіденційності інформації користувача відтепер стала суворою реальністю. Особливо несподіваним це виглядає для користувачів iOS, оскільки дана платформа вважалася найбільш безпечною. За допомогою трояна Xsser mRAT можуть проводитися DDoS-атаки, красти паролі і адреси відвідуваних сайтів, стеження за вводимими логінами і т.д.

Комментариев: 2 на “Xsser mRAT — троян, що заражає iOS

  1. Ось це новини! А я завжди думав, що iOS — найбезпечніша мобільна вісь з коли-небудь створених 🙂

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.