Терміни»популярний блогер»і»соціальна мережа»пропишуть в законі

7c6d84e15117a0e0b57c3771020b3269

Необхідні поправки планується внести в Державну Думу до кінця весняної сесії. Головна проблема прийнятого раніше законопроекту, що зобов'язує блогерів реєструватися на правах ЗМІ, полягає в розмитості понять і формулювань. На законодавчому рівні досі не прописано, що ж саме є соціальною мережею. Та й сам термін «блогер» може трактуватися двояко. Додаткові терміни - «профіль», «аккаунт», «автономний блогер» можуть бути внесені на подальший розгляд.

Додаткові формулювання, за заявою членів Ради Федерації, спрямовані на дотримання прав і обов'язків громадян. І насамперед - користувачів популярних соціальних мереж, відвідувачів тематичних ресурсів і форумів. Варто нагадати і саму суть прийнятого в серпні минулого року закону. Він змушує всіх популярних медійних персон проводити реєстрацію своїх ресурсів. Якщо звернутися до цього закону, то для всіх власників великих ресурсів (відвідуваність від трьох тисяч осіб на добу)вони зобов'язані офіційно оформитися в якості суб'єкта ЗМІ.

Але ніяких привілеїв ЗМІ їм надаватися не буде. Критики влади та російські опозиціонери неодноразово висловлювалися щодо того, що подібне рішення створене виключно для «затягування поясів», ущемляючи права і свободи користувачів. Закон про свободу слова ігнорується, а рамки цензури в РФ стають все більш жорсткими. Всі користувачі, які пройшли реєстрацію в якості блогерів, будуть зобов'язані перевіряти інформацію на достовірність. Це стосується і законів про передвиборної агітації, які забороняють розповсюдження неперевірених чуток про інших людей.

Особливу увагу правоохоронні органи будуть приділяти до екстремістських матеріалів. Людина, що розмістить їх, може бути притягнутой до судового переслідування. Поки ж, за більш ніж півроку з моменту початку дії даного законопроекту, реальних прецедентів з людьми не було. Нові доопрацювання дозволять закріпити певні терміни, щоб закон трактувався більш коректно і грамотно.

Комментариев: 3 на “Терміни»популярний блогер»і»соціальна мережа»пропишуть в законі

  1. А мені здається, що такі поправки погіршують свободу слова в Мережі. Все більше цензури стає.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.