Держдума заборонить зберігати інформацію на закордонних серверах

015 Першою датою набрання чинності даного законопроекту вказувалася дата 1 січня 2015, але законопроект потребував ряду додаткових розглядів. З цієї причини депутати Держдуми вирішили перенести закон на вересень. Як повідомляє агентство ІТАР-ТАРС, цей закон не створюється з метою дискримінації зарубіжних ресурсів, а є якоюсь вимушеною мірою, спрямованої на комплексний захист прав і інтересів російських громадян. Міжнародна обстановка і політична ситуація в світі змушує шукати способи захисту інформації, оптимальний варіант якої - зберігання даних на вітчизняних серверах.

Документ не має відношення до приватних осіб, а спрямований на діяльність постачальників мобільного та інтернет зв'язку. Відтепер всю інформацію, яка стосується громадян і клієнтів цих компаній, рекомендується зберігати виключно на російських серверах. Природно, буде і ряд винятків. Наприклад, виключення зроблять для популярних зарубіжних компаній, які використовуються для замовлення таксі, номерів в готелі, різних видів транспорту.

Також планується створювати спеціальний реєстр «Реєстр порушників прав суб'єктів персональних даних», в який будуть вноситися імена порушників. У їх відношенні можуть застосовуватися різні заходи, аж до блокування доменного імені та заборони на використання. Про штрафи поки мова не йде. Розблокування гарантовано буде , якщо прийняті вимоги будуть виконані. Блокування доступу може виконуватися на рівні провайдерів, оскільки відповідний закон вже давно є в країні.

Комментариев: 2 на “Держдума заборонить зберігати інформацію на закордонних серверах

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.