300 мільйонів доларів викрадено з банківських рахунків

pic_0a5a0ac8651ce1ecb750b4dee69c2c0f Видання The New York Times запросило у «Лабораторії Касперського» інформацію про діяльність інтернаціональної групи хакерів, які зуміли провести найбільшу в історії аферу з банківськими рахунками. Як повідомляє ресурс, з 2013 року з 100 банківських рахунків списувалися невеликі транзакційні суми, переведені на фіктивні рахунки. Оскільки гроші завжди були невеликими, виявити роботу хакерів виявилося складним завданням.

Фінансові організації розташовувалися в 30 країнах світу, тому точно виявити початкове джерело атаки зараз вже практично неможливо. Оскільки особливих ознак пограбування не присутньо, даний напад вже зараз можна вважати найбільш масштабним і грамотно скоординованим. Робота велася з приватними рахунками громадян, а саме зі зовнішніми банківськими ресурсами, а також з кредитними організаціями. Суми угод там досягали декількох мільйонів доларів, тому від кожної угоди зловмисники могли зрізати невелику цифру. Учасники транзакції нічого не помічали.

Злочинці намагалися діяти акуратно, не здійснюючи повторний напад на один і той же банк. Лише в декількох випадках атака проводилася повторно, на той же рахунок. Як же виявили активність хакерів? Сталося це абсолютно випадково, коли в 2013 році один з київських банкоматів почав спонтанно випльовувати готівку на вулицю. Камери спостереження фіксували, що в цей момент біля апарата не було сторонньої людини, а підбирати купюри могли лише випадкові перехожі. Банківські картки теж ніхто не вставляв, а віддалено управляти клавіатурою не було можливості, оскільки не зафіксовано ні один пристрій введення.

В результаті перевірки «Лабораторія Касперського» виявила, що банкомат був заражений шкідливим ПЗ, яке пересилала дані на рахунки фіктивних банків, попередньо фіксуючи кожну фінансову операцію установи. Коли простежувався ланцюжок відправляємої інформації, виявилося, що за допомогою зібраних даних хакери переводили мільйони наличностей з російських, японських, швейцарських, нідерландських і американських банків на створені фіктивні рахунки, розташовані в інших державах світу.

Комментариев: 2 на “300 мільйонів доларів викрадено з банківських рахунків

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.